Kutyatápok kalauza | | Nagyon sok fajta kutyatápot lehet kapni manapság. És nagyon sok kutyatáp bizony nagyon rossz a kutyánk számára. Nézzük meg alaposabban, mit is vásárolunk! |
Mire figyeljünk a táp kiválasztásakor?
1. Törvényi előírás kötelezi a gyártókat arra, hogy csökkenő sorrendben tüntessék fel a csomagoláson, hogy milyen összetevőket tartalmaz a kutyatáp. Ez azt jelenti, hogy az összetevők sorrendjéből következtetni tudunk a táplálék minőségére. Vigyázat! E szabály kivédésére is vannak jól bevált cselek! Ha ugyanis a kevésbé kívánatos összetevőket több elemre bontják, több részletben ugyan, de hátrébb kerül a csomagoláson.
2. Csirkés, vagy csirke ízű nem feltétlenül jeleni azt, hogy valóban tartalmaz értékes tápanyagokat az adott termék. Ugyanez elérhető egy gyenge minőségű alapanyagokat felsorakoztató tápból, mesterséges íz fokozó alkalmazásával. Ezzel a trükkel kedvencünk sajnos nagyon szereti majd a számára egyáltalán nem egészséges eledelt.
Ne feledd tehát, az ízletesség nem egyenlő a minőséggel.
3. Alacsonyabb minőségű tápok előszeretettel alkalmazott, de kerülendő összetevői az állati eredetű melléktermékek: csont, bél, pata, köröm, bőr, toll, gyomor, tüdő, bőr, szőr, faggyú zsiradék. Szintén egy nagy kalap, nem túl értékes tápanyagforrást jelöl a vágóhídi,- konzervgyári,- és élelmiszeripari hulladék elnevezése. Ezekből készül húsliszt, halliszt, mely egy lapon sem említhető a valódi hússal.
4. Növényi eredetű melléktermékek sem túl bizalomgerjesztő egy összetevői listában. A kutya sokszor egyáltalán nem tudja megemészteni őket, ilyen például a dió vagy mogyoróhéj, gyümölcs magvak.
5. A szín nem minden. Ha a táp nem tartalmaz elegendő minőségi tápanyagot, mesterséges színezéssel elérhető a kívánt hatást. Sose válassz tehát szín alapján! Nem jelent semmit!
6. Figyeljünk! Mennyi adalék anyagok ízesítőt, mesterséges színezőt, tartósítószert tartalmaz a termék. A legjobb, ha egyáltalán nincs benne.
7. A száraztápok nedvességtartalma mindössze 5-12%. Ezért, ha ezzel etetjük a kutyát, különösen figyeljünk rá, hogy fogyasszon elegendő mennyiségű vizet.
8. A konzervek általában ízletesebbek a kutyák számára.
9. Biztos lehetsz benne, hogy helyes úton jársz a kutyád táplálásában, ha az alábbi tüneteket felleled rajta: fényes csillogó bunda, erős csontozat, ép fogak, a szabályosan működő emésztés, természetes mozgás még idősebb korban is.
10. Ne felejtsd el, hogy figyelj rá, mekkora kupacokat rak le kedvenced, amikor üríti táplálékát. Ha a kutyád jó minőségű, könnyen emészthető, a szervezete által magas százalékban hasznosítható, értékes tápanyagokat tartalmazó tápot fogyaszt, akkor az a bizonyos kupac kisebb. Rossz táp esetén. pedig nagyobb.
Szóval még egy érv a jó minőségű táp mellett. Kevesebb melód lesz a kutya kaki eltávolítás terén.
Ha szeretnéd kutyádat a legjobb és legegészségesebb módon etetni, mindenképpen olvasd el a megfelelő kutyakaja kiválasztásáról szóló cikkünket is! Olvasd el a következő cikket is: A leghasznosabb tanácsok, amit mindenképpen tudnod kell a kutya etetésével kapcsolatban
Tudtad, hogy a honlapon nincs fent minden cikkünk? A legjobbakat hírlevelünk olvasóinak tartogatjuk!Le ne maradj erről a sok hasznos tanácsról, és érdekes írásról, jelentkezz fel te is ingyenes hírlevelünkre: |